10 marca 2022

Jedna Planeta – ogólnopolski konkurs IMGW-PIB

„Jedna Planeta” – ogólnopolski konkurs IMGW-PIB Miło nam ogłosić, że nasza szkoła przystąpiła do udziału w konkursie organizowanym przez IMGW, czyli Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Celem konkursu jest rozwinięcie u młodych ludzi umiejętności bardzo ważnych w dobie zmian klimatu, tj. obserwowania pogody, rozumienia zjawisk oraz prognoz meteorologicznych. Konkurs polega na pobraniu aplikacji, zarejestrowaniu się i obserwowaniu pogody raz na dobę oraz przesyłaniu wyników obserwacji. Wszystko to wykonujemy w dowolnym czasie ze swojego smartfona. Udział może wziąć każdy uczeń z klas I-VIII, członek jego rodziny, kolega lub sąsiad. Im więcej osób zarejestrowanych z ramienia naszej szkoły będzie brało udział – tym większe szanse na zwycięstwo dla szkoły i  ucznia, czyli na zdobycie cennej nagrody! Kod szkoły, który należy wpisać w pobranej aplikacji to 44250.Obserwację elementów pogody i przesyłanie danych wykonujemy od 4 do 29 kwietnia 2022 r. Po tym terminie rozpoczyna się kolejny etap dla szkół do niego zakwalifikowanych. Nie może nas tam zabraknąć! Wszystkich miłośników obserwowania i przewidywania pogody zapraszamy do zapoznania się z regulaminem na stronę https://meteo.imgw.pl/jednaplaneta/ oraz do Pani Beaty.