10 października 2022

Przełamujemy bariery -akcja społeczna Polskiego Towarzystwa Dysleksji.

Październik jest miesiącem, w którym od wielu lat Polskie Towarzystwo Dysleksji zaprasza do udziału w akcji społecznej, której celem jest przypomnienie, że wśród nas – naszych kolegów, podopiecznych są także uczniowie o specyficznych potrzebach edukacyjnych.

Tegoroczne obchody odbywały się w dniach 3-9 października pod hasłem: „Przełamujemy bariery”.

Nasza szkoła włączyła się do tej akcji. W trakcie tego tygodnia odbyło się szereg zajęć z nutą rywalizacji, w czasie których uczniowie uczyli się przełamywać swoje bariery i współpracy z rówieśnikami.

W klasach młodszych w czasie dodatkowych godzin i zajęć w świetlicy szkolnej przeprowadzono szereg zabaw plastycznych, ćwiczeń na spostrzegawczość, logiczne myślenie, koncentrację uwagi.

Starsze klasy, podczas lekcji wychowania fizycznego, zorganizowały ortograficzne wyścigi rzędów, podczas których uczniowie rozwiązywali krzyżówki.

W szkole zorganizowano warsztaty muzyczne, na których każdy mógł wykazać się swoją kreatywnością i kunsztem artystycznym.

Na lekcjach doradztwa zawodowego, odbyły się pogadanki na temat technik efektywnego uczenia się.

Wszystkim uczniom i ich opiekunom ogromnie dziękujemy za pełen zaangażowania udział w tej akcji.