03 października 2023

Ogólnopolski Test Dysleksji

Masz trudności w nauce? Czytanie ze zrozumieniem albo nauka zasad pisowni sprawia Ci duży kłopot?  A może jako rodzic dostrzegasz takie trudności u swojego dziecka? To mogą być pierwsze symptomy dysleksji.

Jak to sprawdzić? Świetną okazją będzie Ogólnopolski Test Dysleksjiorganizowany w dniach 5-10.10.2023 r. Udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Wypełnienie testu zajmuje około 10-15 minut, a uczestnik od razu pozna swój rezultat. Będzie nim przedstawione w procentach prawdopodobieństwo posiadania dysleksji wraz z komentarzem identyfikującym Twoje trudności oraz podpowiadającym dalsze kroki.

Ogólnopolski Test Dysleksji nie zastąpi wizyty w poradni psychologiczno-pedagogicznej, ale może być sygnałem do tego, że warto skonsultować się ze specjalistami. Dysleksji nie trzeba się bać ani wstydzić. U wielu znanych osób zdiagnozowano to zaburzenie i ich przykład pokazuje, że nie przeszkodziło im w odniesieniu sukcesu.

Wielu uczniów zbyt późno dowiaduje się, że mogą mieć dysleksję. Z tego powodu osiągają między innymi gorsze wyniki na Egzaminie Ósmoklasisty lub na maturze, ponieważ podlegają ocenie na zasadach jednakowych z ogółem uczniów - mówi Anna Sierpniak-Gocławska, specjalistka od dysleksji. - Ogólnopolski Test Dysleksji pomoże zapobiec takim sytuacjom.

Zapraszamy do odwiedzenia strony: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/ i zapoznania się ze szczegółami wydarzenia.

Ogólnopolski Test Dysleksji jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich (od 4 klasy podstawówki wzwyż). W sytuacji, gdy uczestnikiem jest osoba poniżej 13 roku życia, rekomendujemy, aby test był wypełniany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

To bezpłatne wydarzenie organizowane jest z inicjatywy portalu edukacyjnego Zday.pl, pod patronatem Fundacji Języka Polskiego, fundacji Kopalnia Pomysłów oraz fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej. Test organizowany jest w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

znajdziesz na stronie: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/

Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc w dotarciu z powyższą wiadomością do Państwa odbiorców.

Z poważaniem,
Zespół Zday.pl