22 kwietnia 2022

PROEKO GAJCAKI - MIEJSCY PRZYRODNICY Z TARGÓWKA

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem "Zainwestuj w naszą planetę". Z tej okazji uczniowie naszej szkoły brali udział w lekcjach, warsztatach i akcjach promujących działania proekologiczne oraz zachęcających do aktywnego udziału w ochronie środowiska. Nasze ProEko Gajcaki umieściły w szkolnym ogrodzie domki dla zapylaczy, w których zamieszkały Murarki Ogrodowe (przyjazne pszczoły) oraz zadbały o to, aby w "Szkolnej Ptasiej Stołówce" znalazł się pojnik dla ptaków. Wzięły również udział w Akcji Sprzątania Szkolnego Placu Zabaw. Ponieważ dla ProEko Gajcaków każdy dzień jest dobry, aby dbać o naszą planetę i promować proekologiczne postawy przygotowujemy się już do kolejnych działań :)!

Działania realizowano w ramach projektu ProEko Gajcaki - Miejscy Przyrodnicy z Targówka finansowanego ze środków Miasta Stołecznego Warszawa.

To już nasza druga wycieczka do Akademii Piekarza ? Tym razem uczniowie klasy I b odwiedzili słynną piekarnię i gdy tylko dowiedzieli się, w jaki sposób powstaje ciasto drożdżowe,  zakasali rękawy i  przygotowali  pyszne  drożdżowe bułeczki, precelki i warkocze. Dziękujemy piekarzom za wspaniałe warsztaty i opiekunom: Panu Markowi, Pani Beacie i Pani Tatianie za zorganizowanie wycieczki. Nasza wycieczka realizowana była w ramach projektu ProEko Gajcaki - Miejscy Przyrodnicy z Targówka.

W czwartek uczniowie klasy IV b oraz uczniowie należący do Koła Młodego i Przyrodnika i Koła Młodego Biologa wzięli udział w spacerze przyrodniczym, którego celem było poznanie fauny i flory Parku Skaryszewskiego. Po zakończeniu spaceru uczniowie wraz z opiekunami udali się do Kina Kultura na seans filmu pt. "Serce dębu" podczas którego zobaczyli, jak zmienia się życie zwierząt wraz z nastaniem pór roku. ???