09 kwietnia 2024

I Dzielnicowy Pokaz Pasji i Talentów TARGÓWEK MA TALENT!

W dniu 26.03.2024r. w Teatrze Rampa odbył się I Dzielnicowy Pokaz Pasji i Talentów "TARGÓWEK MA TALENT!. Wydarzenie to było podsumowaniem tegorocznego Dzielnicowego Tygodnia Talentów. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął  Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Burmistrz Dzielnicy Targówek. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 114 im. Jędrzeja Cierniaka w Warszawie we współpracy z Teatrem Rampa.

Na deskach Sceny Kameralnej teatru wystąpili uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych z dzielnicy Targówek, którzy prezentowali swoje pasje i talenty. Gośćmi specjalnymi pokazu byli: Pani Małgorzata Kwiatkowska - Burmistrz Dzielnicy Targówek, Pan Jacek Duczman - Zastępca Burmistrz Dzielnicy Targówek oraz Pani Katarzyna Majdura -  Naczelnik Wydziału Edukacji i Wychowania Dzielnicy Targówek. Wszystkie występy uzdolnionych uczniów Szkół Podstawowych Targówka obserwowało Jury  w którego składzie zasiadali: przewodnicząca jury Pani Magdalena Raboszuk - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 114, Pani Beata Michalec - przewodnicząca Komisji Rady Warszawy,  Pani Iwona Wujastyk -dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury, radna miasta stołecznego Warszawa, Pan Andrzej Supron - prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, Pani Joanna Górniak - aktorka filmowa i teatralna, kierownik projektów Otwarta Rampa oraz  Pan Artur Gotz - wokalista, autor tekstów oraz piosenek dla dzieci.

Jurorzy w indywidualnej, pozytywnej, wzmacniającej wypowiedzi, wspierali i motywowali naszych uczestników do pielęgnowania i dalszego rozwijania ich talentów.

Wydarzenie miało na celu uświadomienie dzieciom, że każdy talent jest tak samo wyjątkowy.  Należy go pielęgnować  i rozwijać. W poszukiwaniu i rozwijaniu swoich pasji ważne jest wparcie zarówno rodziców, opiekunów, ale także dyrektorów szkół  i nauczycieli.

Wszyscy uczestnicy pokazu otrzymali dyplomy i liczne nagrody: vouchery do Minicity oraz  planszowe gry familijne, ufundowane przez Urząd Dzielnicy Targówek, ponadto bilety na spektakl do Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury, które wręczyła dyrektor teatru pani Iwona Wujastyk, a także płyty pana Artura Gotza pt. „Artur Gotz dzieciom. Bajki i piosenki.”

Serdecznie dziękujemy za obecność wszystkim gościom, a przede wszystkim szkołom, które wzięły udział w wydarzeniu.

Poniżej link do filmu z wydarzenia