12 czerwca 2023

FInał projektu edukacyjnego "Sprawiedliwi wśród Narodów Świata - Sprawiedliwi wśród nas".

W naszej szkole odbył się finał projektu edukacyjnego "Sprawiedliwi wśród Narodów Świata - Sprawiedliwi wśród nas".

Uczniowie klas 6a i 7a poznali tragiczne losy polskich i europejskich Żydów w czasie Zagłady. Następnie uczniowie klasy 8a -Kamil, Daryna i Anastazja przybliżyli młodszym kolegom postacie Sprawiedliwych - Ireny Sendlerowej i rodziny Ulmów.

Ukoronowaniem projektu było spotkanie z panią Feliksą Gańską - córką Państwa Kazimiery i Feliksa Wiśniewskich, którzy w roku 2021 otrzymali Medal "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata". Pani Feliksa z wielkim wzruszeniem opowiadała nam o czasach wojny, którą przeżyła jako małe dziecko, o tym jak jej rodzice z narażeniem życia ukrywali żydowskich sąsiadów.

Była to dla nas niezwykle poruszająca lekcja żywej historii oraz odwagi i empatii przedwojennych mieszkańców Targówka Fabrycznego.

Bardzo dziękujemy Pani Feliksie Gańskiej oraz Państwu Sobieckim za wizytę w naszej Szkole.