10 stycznia 2023

Spacer Kolędników po Targówku Fabrycznym.

Po udanym spacerze Kolędników na Zaciszu tym razem Kolędnicy przejdą po Targówku Fabrycznym.
Powszechnie znane jest stwierdzenie, że muzyka jest dobra dla wszystkich, poprawia humor i dodatkowo łączy pokolenia. My pomyśleliśmy, że tym razem połączy sąsiadów.
Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas radości i do dzielenia się nią chcielibyśmy Was zaprosić.
Chcemy zapoczątkować lokalną tradycję corocznego kolędowania z sąsiadami i dla sąsiadów.
Zapraszamy Was do współtworzenia tej mamy nadzieję nowej tradycji.

Startujemy w niedzielę o godzinie 15 sprzed Szkoły Podstawowej nr 58 przy ulicy Mieszka I -7 następnie spacerowym rozśpiewanym krokiem przejdziemy chodnikiem do Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek przy ulicy Siarczanej 6 który zaprasza nas na kubek gorącego barszczu i przedstawienie.

Zachęcamy do przebrania się! Za kogo? Możliwości jest wiele za anioły, diabły, śmierć, turonia, dziada lub babę. Dobra zabawa i dużo radości gwarantowane, postaramy się nie fałszować ? Będzie też międzynarodowo do wspólnego śpiewania zaprosiliśmy naszych sąsiadów z Ukrainy.
Śpiewnik zamieszczamy poniżej gdybyście chcieli potrenować ?

Dzieciom przypominamy o zabraniu koron które wykonały podczas szkolnych warsztatów.

Dodatkowo chcemy rozpocząć na Targówku Fabrycznym projekt o roboczym tytule “Ku Pamięci” gdzie jednym z działań jest tworzenie bazy zdjęć - amatorskich, wykonanych przez mieszkańców obrazujących życie naszego obszaru W zamyśle mają to być zdjęcia typu reportersko-dokumentalnego i krajobrazowe. Pochód kolędników jest idealny powodem aby zrobić świetne zdjęcie. Tak więc aparaty i telefony w dłoń i przybywajcie!