Drodzy Uczniowie

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna udzielana uczniom Szkoły Podstawowej nr 58 w czasie nauki zdalnej

w okresie od 26.10.2020 do 07.11.2020 roku

Rodzice, w pierwszej kolejności zadbajcie o siebie, bo łatwiej Wam będzie wtedy zadbać o swoje dzieci. Zatroszczcie się nie tylko o naukę, ale też o inne potrzeby, np. wspólną zabawę. Pamiętajcie, że nie jesteście sami. Możecie korzystać z pomocy pedagogów, wychowawców i innych nauczycieli pracujących w Szkole Podstawowej nr 58.

Pedagodzy uruchomili Skype o nazwie: pedagog szkoła 58. Ponadto jest uruchomiony mail pedagogsp58@gmail.com  lub można kontaktować się przez dziennik elektroniczny.

Zadania pedagoga, w tym szczególnym okresie :

1. Opieka psychologiczno – pedagogiczna nad uczniami wyrażającymi swój niepokój i lęk w sytuacji obiektywnego zagrożenia zarażeniem się koronawirusem, poprzez kontakt różnymi formami komunikacji ( Librus, Skype, e-mail, Facebook, telefon). Dzieci muszą czuć się bezpieczne.
  2. Motywowanie uczniów do podejmowania nauki w formie pracy zdalnej, informowania o napotykanych wątpliwościach lub trudnościach. Dawanie sobie czasu na odnalezienie się w nowej sytuacji.
  3. Stała współpraca z wychowawcami i nauczycielami przedmiotów. Dostosowanie zadań do indywidualnych potrzeb i  możliwości ucznia. Ustalenie harmonogramu dnia (nauka i czas wolny). Jeżeli dziecko nie wykona wszystkich zadań, to trudno. Jutro też jest dzień. Dwie godziny przed snem dzieci nie korzystają z urządzeń elektronicznych
  4. Wspieranie rodziców poprzez indywidualne rozmowy telefoniczne, Skype, mail. Zachęcanie rodziców do zdalnej współpracy z wychowawcami i nauczycielami.

Drodzy Rodzice, to jest też dobry czas, aby przyjrzeć się swoim dzieciom z uwagą, zobaczyć jakie mają zainteresowania i pasje. Pamiętajmy, ze dziecko potrzebuje ruchu.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji, również zmagamy się z nowymi wyzwaniami.